Világbajnokság
A 13-szoros Világbajnok az első két mérkőzését Michael van Gerwen és Mark Walsh ellen is elhúzta a döntő szettig, és most a ranglista 18. helyezettje ellen is meglovagolta a szerencséjét.
Tabern vezetett 2:1-re és 3:2-re, sőt egy legre volt a győzelemtől, ám Taylor mindig feltámadt.
PHIL TAYLOR harmadszor is a szakadék széléről rángatta magát vissza és tartotta életben Világbajnoki reményeit, Tie-break befejezésű küzdelemben gyűrte le ALAN TABERN-t 4:3-ra.
A 13-szoros Világbajnok az első két mérkőzését Michael van Gerwen és Mark Walsh ellen is elhúzta a döntő szettig, és most a ranglista 18. helyezettje ellen is meglovagolta a szerencséjét.
Tabern vezetett 2:1-re és 3:2-re, sőt egy legre volt a győzelemtől, ám Taylor mindig feltámadt, a döntő szetben pedig négyet nyert az utolsó öt legből, hogy bejuttassa magát a negyeddöntőbe.
"Ha továbbra is nyerek, akkor ez lesz az életem legkeményebb Világbajnoki címe," mondta Taylor. "Egyenlőre boldogulok, de a mostani mezőny igen kemény. Jó sok éve teszem a dolgom köztük, és most az összes tapasztalatomat fel kell használnom a végén."
Taylor kezdte jobban a meccset, egy 107-es kiszállóval és egy 12 nyilassal fűszerezve nyerte az első szetet 3:1-re.
Tabern visszavágott a második szetben, annak ellenére, hogy taylornak négy alkalma is volt, hogy megduplázza az előnyét.
Majd a St Helen-i fickó magához ragadta az előnyt, válasz nélkül hozva a harmadik szetet, egy 17, egy 14 és egy 15 nyilassal.
De Taylor elővette régi énjét, és villámgyorsan reagált, hasonlóképpen nyerve a negyedik szetet, a harmadik legben egy mesés 137-es kiszállót produkálva, miközben Tabern 36-on várakozott kilenc nyíl után.
Az ötödik szetben mintha a megismétlődne a második, Taylor két nyilat is vétatt, hogy hozza a döntő leget, Tabern pedig dupla 10-en befejezte a szetet.
Taylor a hatodik szetet ismét erősen kezdte, el is húzott 2:0-ra, de Tabern egy 12 nyilassal megtorpantotta, majd dupla 10-en kiegyenlített. A Stoke-i fickónál volt a kezdő dobás előnye a döntő legben, és egy fantasztikus 171-es dobás után 16-ot hagyott magának, de a játékban maradáshoz az is kellett, hogy Tabern elszúrja a 116-os kiszállóját.
Tabern a döntő szetben vezetett 2:1-re, de Taylor egy időben érkezett 13 nyilassal kiegyenlített, majd a következő négy legen szépen megosztoztak. Tabern dobott egy fantasztikus 160-as kiszállót az ötödik legben, majd egy 13 nyilast a hetedikben.
A kilencedik leg bizonyult a mérkőzés kulcsának, mikor Taylor megtörte Tabern lendületét, majd a tizedikben két egymás utáni 180 megdobása után emlékezetes győzelmet aratott dupla 20-on.
"Ez a fickó egy klasszis," dícsérte Tabern. "A játékosok akik játszanak ellene, mindig jól játszanak, de ő mindig veri őket. Ha úgy is tud győzni, hogy közben rosszakat dob, akkor ebből is látszik mekkora dartsos. Elszalasztottam néhány duplát az első szetben, de adott nekem néhány lehetőséget és én elkezdtem hinni, hogy megverhetem. Egyszer csak elkezdtem játszani a saját játékomat, és ez olyan volt ott fenn, mint egy háború. Általában nincs bennem feszültség, de gondolom most egy kicsit megfordult a fejemben. Itt van a lehetőség a továbbjutásra, és Phil megverésére egyszerre, de ott fenn nem ugyanaz, mint a gyakorlóteremben, és megvan a saját titka, ami az időben dobott tömegben és kiszállókban rejlik. A saját játékodat tudod játszani otthon, a gyakorlóteremben, és verhetsz bárkit a világon, de amikor felmész oda a fények és kamerák közé, rögtön érzed a különbséget. Nem vígasztal az a tény, hogy bár vesztettem, az enyém volt a legjobb menet és a legmagasabb kiszálló a mérkőzésen."
"Alan nagyon erős játékos, és amikor a második szet végén kihagytam a dupla 8-at a győzelemhez, egy kicsit elhalványodott a cél a szemem előtt. De én még mindig benn vagyok, és a pénteket a gyakorlótábla előtt fogom tölteni, hogy készen álljak a következő meccsemre. MInden körben egyre jobb vagyok, és ez az önbizalmamat is növeli körről körre. Nem érdekel a végkifejlet, csak a következő mérkőzés jár a fejemben."
Ezen a napon korábban TONY ECCLES figyelemre méltó magáhoztérést produkálva győzött STEVE MAISH ellen 4:3-ra.

TONY ECCLES
Maish, aki legyőzte Dennis Priestleyt az első kőrben, sima győzelmet sejtetett, mikor 3:0-ás vezetés után egyetlen legre állt a végső győzelemhez a negyedik szetben, és a hatodikban is egy nyílrnyi távolságra volt a dicsőségtől, Eccles meglepő visszatérése előtt
"Annál a 3:0-ás hátránynál azt gondoltam, ennyi volt," mondta Eccles. "Nem volt semmi vesztenivalóm, ezt felhasználva kezdtem el játszani Steve ellen és ez használt. Aztán egyszercsak elszalasztotta a meccsnyilát én pedig arra gondoltam, itt a lehetőségem a visszatérésre. Minél nagyobb volt a feszültség rajtam, annál jobban játszottam. Steve kemény játékos, és keményen rugdosta a hátsómat az első három szetben, de ez volt a TV-s karrierem legszebb visszatérése. A következő mérkőzésem is hasonlóan féktelen stílusú lesz Adrian Lewis ellen. Tudom, hogy nem tévedhetek sokat ellene!"
MARK DUDBRIDGE kemény küzdelmet élt túl RONNIE BAXTER ellen, és jutott be 4:2-es eredménnyel a legjobb 16 közé, ahol James Wade lesz a következő ellenfele.

MARK DUDBRIDGE
"Felszívtam magam, és mindenre készen álltam a játék elején, de Ronnie nem igazán reagált, így leeresztettem később," mondta Dudbridge. "Nekem kemény csatára van szükségem, az évek folyamán ehhez szoktam hozzá. Nekem az kell, hogy toljanak, mert különben elmegyek aludni kicsit. Elegendő erőt fejtettem ki ahhoz, hogy továbbjussak, és boldog vagyok, hogy sikerült. Most a harmadik kőrben vagyok, és úgy látom sokan kíváncsiak arra, hogyan használom ki a lehetőségeimet. James Wade az esélyesebb kettőnk közül, az ezévi teljesítményünk szerint, de én kemény küzdő vagyok, úgyhogy kíváncsian várom a mérkőzést."
A harmadik kör első mérkőzésén a Világbajnoki cím védője RAYMOND VAN BARNEVELD egyszerre két ellenféllel harcolt, ebből JASON CLARK-ot 4:1-re verte, az influenzát viszont még nem sikerült legyőznie.

RAYMOND VAN BARNEVELD
A holland miután az elő kőrben legyőzte Anthony Forde-t, hazament Hollandiába és egész karácsony alatt az ágyat nyomta.
Mindazonáltal sikerült ellenállnia Clark kihívásának, aki szintén küzdött a betegséggel, és feliratkozott a legjobb 16 közé, ahol Kevin Painter lesz az ellenfele.
"Mindent megteszel, hogy megfelelően felészülj a világbajnokságra, erre jön az influenza és ledönt a lábadról. Ez nevetséges," nyilatkozta Barney. " Nyomtam az ágyat, nem volt karácsonyom sem, de remélem napról napra jobban leszek, és ez majyd javítja a teljesítményemet is. Elhúztam 3:0-ra, de az első két szetben szerencse is kellett hozzá. Elégedett vagyok a továbbjutásommal, de Kevin ellen már más lesz. Még nézni is jó, amilyen jól játszik, szóval valószínűleg élet-halál harcot fogunk vívni egymás ellen."
A nap utolsó mérkőzésén WAYNE MARDLE nyert egy döntő szetes rémtörténetben ROLAND SCHOLTEN ellen 4:3-ra.

WAYNE MARDLE
A holland vezetett 3:2-re, de Mardle-nek sikerült magához térnie és nyernie az utolsó két szetet, ezáltal vasárnap ő mérkőzhet meg Phil Taylorral az elődöntőkben.
Ez a mérkőzés az ismétlése lehet a drámai 2006-os elődöntőnek, amit a két játékos játszott, és amit Taylor élt túl a döntő szetben.
"Roland nagyon jól és hatékonyan dobott, de volt egy esélyem és én ki tudtam használni azt," mondta Mardle. "Ha sikerül kinyújtanom a karomat, bárkit meg tudok verni."
ALEX ROY szinte ellenállás nélkül menetelt be a Világbajnokság harmadik körébe, miután 4:1-es győzelmet aratott ANDY HAMILTON felett.

ALEX ROY
Roy majdnem 60 százalékos pontossággal dobta a kiszállóit, kítűnő teljesítménnyel juttatta be magát a legjobb 16 közé, ahol a kétszeres világbajnok John Part vár rá.

ANDY HAMILTON
"Nem pörgött fel, én pedig igen," mondta Roy. "A második szetben dobott egy szép 120-as kiszállót, nekem pedig sikerült egy 124-essel válaszolni. Tudtam, hogy ez megsebzi őt, és után már nincs más dolgom, mint jól játszani. Pillanatnyilag jól játszom, és elégedett vagyok a teljesítményemmel a színpadon."
|